Kommunikáció
Fontos, hogy megbeszéljük gyermekünkkel, miért viselkedik agresszívan. Figyeljük meg, hogy mikor és mi váltja ki ezeket a reakciókat, és próbáljuk megérteni az okokat.
Szabályok és határok
Állítsunk fel határokat és szabályokat, amiket be kell tartania a gyereknek. Legyenek következmények, ha ezeket megsérti.
Pozitív erősítés
Dicsérjük meg gyermekünket azokért a helyes viselkedési formákért, amiket tanúsít. A pozitív megerősítés segít abban, hogy a gyerek jobban megértse, milyen viselkedés elfogadható és milyen nem.
Türelem és megértés
Bár nehéz lehet, próbáljunk megnyugodni és megértőek lenni ezekben a helyzetekben. A gyermekünknek is szüksége van támogatásra és megértésre, amikor nehezen éli meg az érzelmeit.
Segítség kérés
Ha úgy érzed, hogy nem tudsz egyedül megbirkózni a gyermeked agresszív viselkedésével, ne félj segítséget kérni. Forduljunk pszichológushoz vagy gyermeknevelési szakemberhez, akik segítenek megtalálni a megfelelő megoldásokat.
Összességében fontos, hogy türelmesek legyünk és ne csüggedjünk el, ha gyermekünk agresszíven viselkedik. Sokszor ez csak átmeneti fázis, amit meg lehet oldani a megfelelő támogatással és kommunikációval. Ne felejtsük el, hogy minden gyermek más és egyedi módon reagál az őt érő ingerekre, ezért fontos megérteni és elfogadni az ő érzelmi világát.